Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7187254



*

nr 718 7254


Ingegerd Beskow

(1887-1978), Sverige


Akvarell, Ingegerd Beskow (1887-1978), Stockholmsmotiv, 46x34


Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 oktober 2011
kl 19:51:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/10 12:56:02 1      400 kr
3/10 17:25:08 2      Vinnande bud
3/10 19:43:33 2      justering av budtak



  • Konstnär/Designer

Ingegerd Beskow

Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.

Läs mer om Ingegerd Beskow
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ingegerd beskow motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:32
  • 6399 Akvarell
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:10
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6529 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:13
  • 6570 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:43
  • 6382 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:04




Ladda ner broschyr